*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


رواق شهیدان شماره خبر: ٣٥٦٤٢٥ ١١:٤١ - 1393/10/10   شهید قدرت‌الله نجفیانرواق شهیدان شماره 406 ارسال به دوست نسخه چاپي


شهید قدرت‌الله نجفیانرواق شهیدان شماره 406

شهید قدرت‌الله نجفیان


دفتر زندگانی شهید قدرت‌الله نجفیان به سال 13۴۴ش در توابع همدان گشوده شد. پس از رسیدن به سن آموزش، به دبستان فردوسی رفت و این آموزش‌ها را تا پایان مقطع دبیرستان ادامه داد.

دفتر زندگانی شهید قدرتالله نجفیان به سال 13۴۴ش در توابع همدان گشوده شد. پس از رسیدن به سن آموزش، به دبستان فردوسی رفت و این آموزشها را تا پایان مقطع دبیرستان ادامه داد. در این برهه از عمر شریفش، راه بزرگان دین و شریعت را برگزید و به مسلک روحانیت پیوست. در حوزه علمیه مراتب علمی را زودتر از دیگران میگذراند و ذکاوتش، توجه دیگران را به خود جلب کرده بود. در دوران دفاع مقدس طلبهای وظیفهشناس بود. بهعنوان مبلغ به تیپ انصارالحسین رفت، اما در کنار تبلیغ، رزمندهای چابک و غواص بیباک بود و بهعنوان فرمانده گروهان غواصان در آنجا حضور داشت.

عاقبت این طلبه رشید در عملیات کربلای چهار در دیماه 136۵ در اروندرود مورد اصابت ترکش قرار گرفت و خون پاکش با آب اروند معجون و عند ربهم یرزقون گشت.

برادرش نقل میکند، شبی مادرم مرا بیدار کرد و گفت: مثل اینکه صدایی از اتاق بالا میآید. وقتی به بالا رفتم، قدرتاله را مشغول نماز دیدم که تازه از جبهه برگشته بود. منتظر نشستم... همین که حضورم را حس کرد، به من گفت: معذرت میخواهم که صدایم بلند شد و آرامش شما را گرفت... نماز شب عشق من است، آسایش من است. شما بروید بخوابید صبح همدیگر را میبینیم.»

روحش شاد

منبع: عارفان بیدار ـ شهدای همدان، ص37

تنظیم: علیاکبر بخشی


خروج