*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


رواق شهیدان شماره خبر: ٣٥٦٠٠٢ ١١:٤٦ - 1393/09/27   محمدصادق فتحعلی رواق شهیدان شماره 405 ارسال به دوست نسخه چاپي


محمدصادق فتحعلی رواق شهیدان شماره 405

شهید محمدصادق فتحعلی


طلبه شهید محمدصادق فتحعلی، به سال 1339ش در شهر گنبد دیده به دنیا گشود و در محیطی دینی و مذهبی نشو و نما یافت. در مقطع دبیرستان، با شهید محراب آیةالله‌ مدنی که ایام تبعیدشان را در گنبد می‌گذرانیدند، آشنا ‌شد و در نماز جماعت و جلسات درس تفسیر ایشان شرکت می‌کرد.

 

 

 طلبه شهید محمدصادق فتحعلی، به سال 1339ش در شهر گنبد دیده به دنیا گشود و در محیطی دینی و مذهبی نشو و نما یافت. در مقطع دبیرستان، با شهید محراب آیةالله مدنی که ایام تبعیدشان را در گنبد میگذرانیدند، آشنا شد و در نماز جماعت و جلسات درس تفسیر ایشان شرکت میکرد. این مراودات تأثیر عمیقی در ابعاد شخصیتی محمدصادق گذاشت و موجبات ورودش را به حوزه علمیه گنبد فراهم مینمود.

او مدتی را در گنبد به درس و بحث حوزوی اشتغال داشت و سپس عازم شهر مقدس قم گردید. پس از ششماه که در قم به‌‌طور آزاد درس خواند، در مدرسه رسالت ثبتنام کرد و مشغول ادامه تحصیل شد. در احوالش نوشتهاند که غذا کم میخورد و شبها را به عبادت میگذراند. اکثر روزهای پنجشنبه و جمعه را روزه میگرفت.

در همین ایام او با شنیدن شروع درگیری از سوی منافقین در گنبد، خیلی زود خود را به دیگر دوستانش در محل درگیری رساند و در دفاع از دین و میهن تلاش جانانهای از خود نشان داد.

گفتنی است که در گنبد دو درگیری بهوقوع پیوست و این طلبه ساعی پس از شرکت موفقیتآمیز در درگیری نخست، متأسفانه در نبرد دوم، مورد اصابت تیر کمونیستها و منافقان قرار گرفت و به درجه رفیع شهادت نایل شد.

 

«یادش گرامی و راهش پر رهرو باد»

 

والسلام

منبع: شهدای روحانیت، ج1، ص432

تنظیم مجدد: علیاکبر بخشی

 


خروج