*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


رواق شهیدان شماره خبر: ٣٥٣٥٧٤ ١٣:٢٤ - 1393/08/07   رواق شهیدان شماره 402 ارسال به دوست نسخه چاپي


رواق شهیدان شماره 402

شهید عبدالله گوینده


دفتر زندگی روحانی شهید عبدالله گوینده، سال 1346 در نجف‌آباد اصفهان گشوده شد. پس از سپری کردن تحصیلات دوران ابتدایی و راهنمایی، مسیر تحصیلی‌اش را تغییر داد و راه بزرگان دین را پی گرفت. در ابتدا وارد حوزه علمیه نجف‌آباد شد و پس از فراگیری مقداری از ...

دفتر زندگی روحانی شهید عبدالله گوینده، سال 1346 در نجفآباد اصفهان گشوده شد. پس از سپری کردن تحصیلات دوران ابتدایی و راهنمایی، مسیر تحصیلیاش را تغییر داد و راه بزرگان دین را پی گرفت. در ابتدا وارد حوزه علمیه نجفآباد شد و پس از فراگیری مقداری از مقدمات، روانه اصفهان شد و در مدرسه صدر آنجا مشغول خودسازی و علماندوزی گردید.

این طلبه شهید در وصیتنامهاش چه خوش از احوالات درونیاش سخن رانده است: «من از زمانی توانستم راه واقعی اسلام [را] بیابم که پا به حوزه گذاشتم. وقتی به جبهه آمدم، اسلام در تمام رگهایم رسوخ کرد.»

پس از پنج سال تحصیل در حوزه صدر، عزم جبهه کرد و به یاری رزمندگان اسلام شتافت. بیشک کلمات بهجا مانده از آن طلبه شهید گویای این حقیقت است که این انتخاب از روی معرفت و شناخت نیازهای زمانه بوده است. راحت ماندن در حجره را بر دشواریهای در جبهه ترجیح نداد، زیرا به این حقیقت که از قلمش تراوش کرد رسیده بود: «اسلامی که در حوزه درک کردم در جبهه برایم عملی شد. با چشم دل حقیقت را یافتم.»

عاقبت عبدالله عنداللهی شد و در گردان یا زهرا(س) در عملیات کربلای پنج شربت شهادت نوشید. پیکر پاکش مدتی مهمان خاک آغشته به خون رزمندگان بود. پس از تفحص، تابوت سبکبارش بر دستان مردم زادگاهش تشییع شد و در همانجا آرام گرفت.

«برای شادی روحش صلوات»

منبع: شاهدان روحانی/1/267

تهیه و تنظیم مجدد: علی‌اکبر بخشی


خروج