*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


رواق شهیدان شماره خبر: ٣٤٨٤٢٨ ١٣:١٠ - 1393/05/30   رواق شهیدان شماره 397 ارسال به دوست نسخه چاپي


رواق شهیدان شماره 397

شهید اصغر قربانی


حجةالاسلام شهید اصغر قربانی از شهدای جنگ تحمیلی است که دفتر زندگی‌اش به سال 1351 در توابع «فامنین» گشوده شد. پس از اتمام دوره ابتدایی به حوزه علمیه «فامنین» رفت و مشغول خواندن علوم حوزوی شد. او به‌عنوان طلبه مستعد و خوش ذوق موردتوجه اطرافیانش بود.

حجةالاسلام شهید اصغر قربانی از شهدای جنگ تحمیلی است که دفتر زندگیاش به سال 1351 در توابع «فامنین» گشوده شد. پس از اتمام دوره ابتدایی به حوزه علمیه «فامنین» رفت و مشغول خواندن علوم حوزوی شد. او بهعنوان طلبه مستعد و خوش ذوق موردتوجه اطرافیانش بود.

آتش جنگ تحمیلی، جواز ماندن در شهر را برایش سخت کرده بود. با اشتیاق در بسیج سپاه پاسداران نامنویسی کرد و به جبهه رفت تا دیگر رزمندگان را در دفاع از میهن کمک نماید.

شهید قربانی در عملیات مجنون بر اثر اصابت ترکش از ناحیه سر مجروح میگردد؛ بهگونهای که منجر به خارج نمودن قسمتی از استخوان خرد شد جمجمهاش میشود که متأسفانه باعث اختلال اعصاب و روان وی گردید. پس از مداوای نسبی بار دیگر قدم در خاک پاک جبههها نهاد که عاقبت در نهم مرداد 67 در عملیات مرصاد ضمن ایثاری وصفناپذیر و رشادتی در خور تحسین، به مقام شهادت نائل آمد.

«طوبی له و حسن مآب»

مبنع: عارفان بیدار (شهدای همدان) ص 47

تدوین: علیاکبر بخشی


خروج