*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


رواق شهیدان شماره خبر: ٣٣٥٥٢٩ ١٤:٤٠ - 1392/11/16   رواق شهیدان شماره 383 ارسال به دوست نسخه چاپي


رواق شهیدان شماره 383

شهيد سيدمهدي مهري


طلبه شهيد سيدمهدي مهري از حماسه‌آفرينان عمليات‌هاي فتح‌المبين، والفجر2، والفجر3 و خيبر بود و عاقبت در عمليات بدر، آخرين سطرهاي کتاب زندگي‌اش را به خط سرخ نگاشته است. او در سال 1339ش در خميني‌شهر ديده به جهان خاکي گشود. پس‌از طي دوران کودکي و مقداري از دروس جديد، قدم در مسير بزرگان دين نهاد و ...

طلبه شهيد سيدمهدي مهري از حماسه‌آفرينان عمليات‌هاي فتح‌المبين، والفجر2، والفجر3 و خيبر بود و عاقبت در عمليات بدر، آخرين سطرهاي کتاب زندگي‌اش را به خط سرخ نگاشته است.

او در سال 1339ش در خميني‌شهر ديده به جهان خاکي گشود. پس‌از طي دوران کودکي و مقداري از دروس جديد، قدم در مسير بزرگان دين نهاد و به‌واسطه‌اي که به علوم ديني داشت، در مدرسه مشکوة زادگاهش مشغول فراگيري مقدمات شد. پس به مدرسه ذوالفقار اصفهان رفت و پس‌از چندسال استفاده از محضر فرزانگان آن ديار، به شهر مقدس قم هجرت کرد.

سيدمهدي در قم بيشتر با افکار امام خميني (ره) آشنا شد و به مبارزات انقلابي روي آورد. او در تظاهرات سرنوشت‌ساز 19 دي مردم قم شرکت داشت.

شهيد مهري، فردي متواضع و ساده‌زيست بود. با آغاز جنگ تحميلي از سوي صدام، اين طلبه مبارز هم به دفاع از ميهن و دين پرداخت. اعزامش به مناطق جنوب، از طريق تيپ الغدير صورت گرفت و در عمليات‌هاي فتح‌المبين و خيبر مجروح شد.

عاقبت در آخرين روزهاي سال 63 در عمليات بدر در جزيره مجنون، به مقام شهادت نايل شد. پيکر مطهرش حدود ده‌سال در  خاک‌هاي گرم جنوب بود و سرانجام در گلستان شهداي آدريان آرام گرفت.

وصيتي‌ از شهيد:

اسلام عزيز را ياري کنيد. پيرو احکام اسلام باشيد. اين اسلام است که به ما عزت داده است. اين اسلام و قرآن به آساني به دست ما نرسيده، بلکه با آبياري‌شدن آن از خون هزاران نفر از صدر اسلام تا به حال زنده مانده است و اين امانتي است در نزد ما.

روحش شاد

تنظيم: علي‌اکبر بخشي


خروج