*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


معرفی کتاب شماره خبر: ١٤١٥٨٦ ٠٩:٥٣ - 1391/04/11   معرفی کتاب شماره 65 ارسال به دوست نسخه چاپي


معرفی کتاب شماره 65

آثار مخرب باربي


باربي از پرآوازه‌ترين فرماندهان جنگ نرم است که قدمتي بيش از نيم‌قرن دارد. او زاده جهان‌بيني و انسان‌شناسي غرب است و شخصيتي مادي‌محور و لذت‌طلب را نمايندگي مي‌کند؛ به همين دليل نماد و سمبل کامل يک زن آمريکايي‌ست.

باربي از پرآوازهترين فرماندهان جنگ نرم است که قدمتي بيش از نيمقرن دارد. او زاده جهانبيني و انسانشناسي غرب است و شخصيتي ماديمحور و لذتطلب را نمايندگي ميکند؛ به همين دليل نماد و سمبل کامل يک زن آمريکاييست. زني که همهچيز را مباح ميداند، هيچ حد و مرزي در مناسبات اجتماعي به رسميت نميشناسد و تلاش دارد تا از زنبودن تفسير جديدي مبتني بر جسم او ارائه دهد. اين پرنسس چشمآبي به صورت کاملاً آرام و خزنده آموزههاي تربيتي مهندسان فرهنگي خود را در فکر و روح کودکان و نوجوانان تزريق ميکند و با همانندسازي سلايق آنها، مادران آينده را با خواستها و آرزوهاي يک زن تمامعيار آمريکايي تربيت مينمايد. اما نفوذ باربي بيش از اينکه به تواناييهاي او مربوط باشد، ناشي از غفلت مردمي است که ندانسته او را دوست خود ميپندارند و مونس خلوتهاي فرزندانشان ميکنند. مجموعه حاضر کندوکاوي پيرامون اين عروسک به ظاهر معمولي است، عروسکي که به باربي روح آمريکايي شهرت دارد.

اين کتاب که به جنبههاي اجتماعي عروسک باربي ميپردازد، با محوريت موضوع تأثير فرهنگ آمريکايي بر فرهنگهاي ديگر به قلم حجةالاسلاموالمسلمين اکبر مظفري نوشته شده، و توسط انتشارات سلمان فارسي به چاپ رسيده است.


خروج