*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


معرفی کتاب شماره خبر: ١٣٢١٠٢ ١٢:١٦ - 1390/12/04    ارسال به دوست نسخه چاپي


معــرفی کـتـــاب


یکی از کارهای زیبا و ارزشمند «وقف» کردن است. وقف یعنی این‌که یکی از وسایل خود را برای همیشه در اختیار دیگران قرار دهیم. یا چیزی را بسازیم و در اختیار همه بگذاریم. بسیاری از حسینیه‌ها، مدرسه‌ها، بیمارستان‌ها، کتابخانه‌ها، ورزشگاه‌ها و جاهای دیگری که ما می‌رویم، وقفی هستند.

یکی از کارهای زیبا و ارزشمند «وقف» کردن است. وقف یعنی اینکه یکی از وسایل خود را برای همیشه در اختیار دیگران قرار دهیم. یا چیزی را بسازیم و در اختیار همه بگذاریم. بسیاری از حسینیهها، مدرسهها، بیمارستانها، کتابخانهها، ورزشگاهها و جاهای دیگری که ما میرویم، وقفی هستند. یعنی کسی آنها را ساخته و به همه تقدیم کرده است. چه آدمهای خوبی! چه کارهای جالب!

«وقف» را خدا دوست دارد و وقفکردن زندگی را بسیار شیرین و زیبا میکند. مجموعه «تقدیم به همه» شما کودکان عزیز را با «وقف» که یکی از ارزشمندترین کارهاست، آشنا میکند. قصههای «دیگ ننه حلیمه» و «تصمیم شیرین»، دو کتاب از این مجموعه هستند که به قلم آقای سیدمحمد مهاجرانی نوشته شده و ناشر آن، نشر «جمال» است.

 


خروج