*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی >  ویژه‌نامه‌ها > ره نامه 


ره نامه شماره خبر: ٣٩٣٨٠٢ ١٢:٤٢ - 1396/06/14   این آقا جمال آن آقا جمال نیست ارسال به دوست نسخه چاپي


این آقا جمال آن آقا جمال نیست

این آقا جمال آن آقا جمال نیست


بالأخره آقا جمال خوانساری در تلاش و کوشش برای تحصیل علم و در مطالعه به حدی رسیده بود که شبی برای او شام آوردند در موقعی که آقا مشغول مطالعه بود سفره را در کنار او گذارده و رفتند و آقا هیچ ملتفت غذا نشد تا آن‌که یک‌دفعه شنید که اذان صبح می‌گویند آقا سر برداشت دید شام حاضر است گفت چرا دیر آوردید گفتند ما آن‌را در اول شب آوردیم و شما ملتفت نشده‌اید.

 

سالی ملامحسن فیض در سفر زیارت بیتالله الحرام در شهر اصفهان بر آقا سیدحسین خوانساری وارد شد. آقا جمال فرزند آقا حسین در مجلس بود ملامحسن مسئلهای از آقا جمال سؤال کرد، آقا جمال نتوانست درست جواب بدهد. ملامحسن دست بر دست زده و گفت: حیف که در خانه آقا سیدحسین بسته شد. آقا جمال که تا آن وقت اوقات خود را به بطالت و تفریح ضایع میکرد وقتی که این حرف را از ملامحسن شنید متأثر شد از آن روز با جدیت و کوشش شبانهروزی مشغول خواندن درس شد تا آنکه پس از یک سال ملامحسن از مکه مراجعت کرد و در اصفهان وارد منزل آقا سیدحسین شد. باز با آقا جمال مشغول صحبت شد، دید آقا جمال بسیار صاحب فضیلت و علم شده و مسایل را خوب جواب میدهد گفت: این آقا جمال آن آقا جمال نیست که من پارسال دیدم. بالأخره آقا جمال خوانساری در تلاش و کوشش برای تحصیل علم و در مطالعه به حدی رسیده بود که شبی برای او شام آوردند در موقعی که آقا مشغول مطالعه بود سفره را در کنار او گذارده و رفتند و آقا هیچ ملتفت غذا نشد تا آنکه یکدفعه شنید که اذان صبح میگویند آقا سر برداشت دید شام حاضر است گفت چرا دیر آوردید گفتند ما آنرا در اول شب آوردیم و شما ملتفت نشدهاید.

قصصالعلما/ 2۶۶

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


خروج
سه شنبه ٢٩ مهر ١٣٩٩
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام