*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی >  ویژه‌نامه‌ها > رسالت جهانی 


خبر, رسالت جهانی شماره خبر: ٣٥٩٠٣٠ ٠٠:٣٧ - 1393/12/11   آیةالله‌العظمی صافی گلپایگانی ارسال به دوست نسخه چاپي


آیةالله‌العظمی صافی گلپایگانی

باید مذهب شیعه در دنیا تبلیغ شود


ضرورت توجه حوزه به زبان‌آموزی و تبلیغ در عرصه بین‌الملل، موضوع دو پرسشی بود که آیةالله‌العظمی صافی گلپایگانی در گفت‌وگویی کوتاه، به آن پاسخ گفته‌اند.

ضرورت توجه حوزه به زبانآموزی و تبلیغ در عرصه بینالملل، موضوع دو پرسشی بود که آیةاللهالعظمی صافی گلپایگانی در گفتوگویی کوتاه، به آن پاسخ گفتهاند.

به نظر حضرتعالی، آیا ضرورتی دارد که اساتید و مراکز آموزشی حوزوی نیازهای مردم جهان خارج از ایران را در نظر بگیرند و به آموزشهای علمی پیرامون آنها بپردازند؟

▪ معرفی کردن شیعه در دنیا بسیار مهم است. در جنبههای سیاسی و اقتصادی مفید خواهد بود و دنیا روی ما حساب خواهد کرد. باید مذهب شیعه و سیره ائمه اطهار در دنیا تبلیغ شود. ما دارای سرمایه غنی هستیم؛ بسیاری از مردم دنیا استقبال خواهند کرد و این مذهب را اگر آنچه هست، که مطابق با فطرت انسانهاست، تبیین شود قبول خواهند نمود.

نظام آموزشی حوزههای شیعی را چگونه میتوان به سوی جهاننگری سوق داد؟

▪ ظرفیتهای بسیار مهمی در باب ترویج مکتب تشیع در جهان وجود دارد. الان در چین مساجد بسیار بزرگی بنا شده که با اهمیت است، لذا در خود چین میشود با آموزش زبان چینی به طلاب برای تبلیغ شیعه اقدام نمود؛ همچنین در آمریکا با تمام تبلیغاتی که علیه مسلمانان صورت میگیرد، احداث مساجد در کمال رونق است و هر سال به نسبت سال قبل، شاهد افزایش در این امر هستیم. رشد اسلامخواهی در غرب، نشاندهنده عظمت دین و حقیقت اسلام بوده و دعوتی مطابق با فطرت است. آمار مسلمانان آمریکا نشان میدهد که همه ما مسئولیت داریم.

مرحوم آیةالله بروجردی میفرمودند: ما باید اسلام را به مناطق دیگر ببریم و اگر اینکار را انجام دهیم، یقیناً مردم آن منطقه خواهند آمد و از آن استقبال خواهند نمود، هرچه در این راهها فعالیت شود، همه آنها خیر است و این رویکرد مرحوم آیةالله بروجردی باید سرلوحه همه ما قرار بگیرد.

استمرار در عمل، مهمتر از ورود به خود عمل است، باید استمرار در فعالیتهای فرهنگی و تبلیغی مد نظر قرار گیرد، و باید با خلوص نیت وارد شد و برای خدا کار کرد.


خروج
جمعه ٠٤ مهر ١٣٩٩
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام