*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی >  ویژه‌نامه‌ها > بهار شهادت 


بهار شهادت شماره خبر: ٣٦٣٦٠٧ ١١:٥٥ - 1394/04/20   دیدار عوامل برگزاری جشنواره با مراجع عظام در قم ارسال به دوست نسخه چاپي


دیدار عوامل برگزاری جشنواره با مراجع عظام در قم

دیدار عوامل برگزاری جشنواره با مراجع عظام در قم


چند ماه قبل از برگزاری یازدهمین جشنواره بین‌المللی بهار شهادت، هیئت رسمی از سوی آستان‌های مقدس امام حسین و حضرت عباس علیهما‌السلام به شهر مقدس قم آمدند و در دیدارهای جداگانه با مراجع معظم تقلید، از ایشان و یا نمایندگانشان برای حضور در این جشنواره رسماً دعوت کردند. ...

چند ماه قبل از برگزاری یازدهمین جشنواره بینالمللی بهار شهادت، هیئت رسمی از سوی آستانهای مقدس امام حسین و حضرت عباس علیهما‌السلام به شهر مقدس قم آمدند و در دیدارهای جداگانه با مراجع معظم تقلید، از ایشان و یا نمایندگانشان برای حضور در این جشنواره رسماً دعوت کردند. 

▪ مردم عراق از امتحانی بزرگ سربلند بیرون آمدند

آیةاللهالعظمی وحید خراسانی در این دیدار با اشاره به اهمیت و عظمت زیارت حضرت امام حسین علیه‌السلام گفتند: خدمت به زائران سیدالشهدا علیه‌السلام توفیق عظیمی است و از مهمترین راهها برای قرب الهی به شمار میرود.

ایشان با اشاره به میزبانی شایسته مردم عراق از زائران حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام در ایام اربعین حسینی و حضور چند میلیونی در مسیرهای پیادهروی به سوی آستان مقدس امام حسین علیه‌السلام اظهار داشتند: مردم عراق از امتحان بزرگی بیرون آمدند و این زیارت در این شرایط و خطراتی که موجود بود، بیانگر این است که اگر این افراد روز عاشورا حضور داشتند، همراه حبیببن مظاهر بودند و این سعادت و افتخار، درکشدنی و توصیفشدنی نیست.

▪ خاک پای زائران امام حسینم

آیةاللهالعظمی صافی گلپایگانی هم در دیدار دستاندرکاران جشنواره بهار شهادت، دعوت به این جشنواره و زیارت امام حسین علیه‌السلام را افتخاری برای خود دانستند و گفتند: تمام تلاشتان را بهکار بگیرید تا این کنگره هرچه با شکوهتر برگزار شود و امام زمان؟عج؟ از این برنامهها خوشحال میشوند.

ایشان برگزاری چنین کنگرههایی را مایه عظمت دین اسلام و عنایت اهلبیت  علیهم‌السلام برشمردند و خاطرنشان کردند: سخنرانیها، مقالات و برنامههای این کنگره بهگونهای باشد که برای تمام مردم دنیا قابل استفاده باشد و ما در شرایط کنونی باید عظمت سیدالشهدا علیه‌السلام را به دنیا معرفی کنیم.

این مرجع تقلید افزودند: روزبهروز بر عظمت امام حسین علیه‌السلام افزوده خواهد شد و این کنگره موفق خواهد بود، زیرا امر امام حسین علیه‌السلام، امر آسمانی است و گام نهادن در برگزاری این کنگره، مایه افتخار برای تمام عوامل و برگزارکنندگان است.

ایشان با اشاره به سیل جمعیت زوار حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام که در مناسبتهای مختلف به سوی کربلا مشرف میشوند گفتند: همه ما خاک پای زائران امام حسینیم و هرچه بیشتر بتوانیم در خدمت زائران امام حسین علیه‌السلام باشیم، افتخار بیشتری نصیب ما شده است.

▪ احادیث مشترک در منابع شیعه و سنی گردآوری و منتشر شود

آیةاللهالعظمی سبحانی در دیدار برگزارکنندگان این جشنواره خاطرنشان کردند: احادیث مشترک فراوانی در منابع روایی شیعه و اهلسنت وجود دارد که این روایات باید گردآوری و در یک کتاب منتشر شوند.

ایشان ادامه دادند: البته امام موسی صدر این کار را شروع کرده بود، اما موفق به تکمیلش نشد و اگر علما و فضلا به تجمیع احادیث مشترک بپردازند، پل وحدت بینمسلمانان خواهد بود.

حضرت آیةالله سبحانی جمعآوری و انتشار روایات ائمه اطهار  علیهم‌السلام موجود در منابع اهلسنت را از دیگر اقدامات لازم دانستند و خاطرنشان کردند: اهلسنت در کتابهای مختلفشان از ائمه اطهار  علیهم‌السلام روایت نقل کردهاند که جمعآوری و انتشار آنها، ضروری و پرفایده است و اگر فردی چون آقای شیخ حسون در رأس این کار پژوهشی قرار بگیرد، ظرف یک تا دو سال به انجام خواهد رسید.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود بر ترویج حفظ، قرائت و تفسیر قرآن بین جوانان و عموم مردم تأکید کردند و بیان داشتند: در بحران کنونی در جهان اسلام، بهترین کار، رجوع به قرآن و نشر آن در بین فرزندان و جوانان است.

حضرت آیةالله سبحانی که در این دیدار دعوتنامه رسمی برای شرکت در جشنواره بهار شهادت در کربلا را دریافت کرده بودند، گفتند: مایه افتخار من است که به زیارت حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام مشرف شوم بهویژه آنکه نزدیک به چهل سال است به زیارت آنحضرت مشرف نشدهام.

▪ عظمت نهضت سیدالشهداء علیه‌السلام  را به جهانیان معرفی کنیم

گروه اعزامی از آستانهای مقدس امام حسین و حضرت عباس علیهما‌السلام به ایران همچنین با حجةالاسلام والمسلمین سیدجواد شهرستانی رئیس موسسه جهانی آلالبیت  علیهم‌السلام و نماینده آیةاللهالعظمی سیستانی دیدار کردند.

حجةالاسلام والمسلمین شهرستانی در این دیدار با تقدیر از تلاشهای انجام گرفته در برگزاری جشنواره بهار شهادت گفت: فعالیتهای این جشنواره سال به سال از شکوه و عظمت بیشتری برخوردار میشود و در حال حاضر شاهد تنوع برنامههای این جشنواره هستیم که قابل تحسین است.

رئیس موسسه جهانی آلالبیت  علیهم‌السلام با بیان اینکه باید عظمت نهضت سیدالشهداء علیه‌السلام را به تمام جهانیان معرفی کنیم، خاطرنشان کرد: نهضت حسینی یک نهضت جهانی و فراگیر است و دعوت از میهمانان با ادیان و مذاهب مختلف، از کارهای پسندیده و مورد تایید این جشنواره به شمار میآید.


خروج
چهارشنبه ٢٠ آذر ١٣٩٨
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام