*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی >  ویژه‌نامه‌ها > بهار شهادت 


بهار شهادت شماره خبر: ٣٦٣٦٠٢ ١١:٤٥ - 1394/04/20   پیام آیةالله‌العظمی مکارم شیرازیآیةالله‌العظمی مکارم شیرازی ارسال به دوست نسخه چاپي


پیام آیةالله‌العظمی مکارم شیرازیآیةالله‌العظمی مکارم شیرازی

امروز بیش‌از هر زمان دیگر به درس‌های نهضت حسینی نیازمندیم


حضــــرت آیـــــةالله مکـــــــارم شیرازی با صدور پیامی به همایش بهار شهادت، اظهار داشتند: امام حسین علیه‌السلام با قیام خونینش درس آزادگى و عزت و عظمت و خلوص نیت و جهاد و ایثار داد؛ همان امورى که امروز بیش از هر زمان دیگر به آن‌ها نیازمندیم. ...

حضــــرت آیـــــةالله مکـــــــارم شیرازی با صدور پیامی به همایش بهار شهادت، اظهار داشتند: امام حسین علیه‌السلام  با قیام خونینش درس آزادگى و عزت و عظمت و خلوص نیت و جهاد و ایثار داد؛ همان امورى که امروز بیش از هر زمان دیگر به آنها نیازمندیم.

متن این پیام که توسط استاد حسینی قزوینی مدیر شبکه ولایت در روز دوم این جشنواره قرائت شد، بدین شرح است:

بسماللهالرحمنالرحیم

الحمدلله الذى هدانا لهذا و ما کنا لنهتدى لولا ان هدانا الله

مجلس بسیار باشکوهى است، روز میلاد مسعود سالار شهیدان و سرسلسله جانبازان راه حق و معلم عشق و وفادارى و ایثار آن هم در کنار مرقد پرفیض و نورانیش و آنهم با حضور جمع کثیرى از بزرگان علما و فضلا و شخصیتهاى برجسته از نقاط مختلف جهان.

صمیمانه تشکیل این مجلس باشکوه را به همه شما عزیزان و به دستاندرکاران و به تولیت آستانه مقدسه تبریک عرض مىکنم.

مىدانیم طبیعت تاریخ و گذشت زمان کمرنگ ساختن حوادث مختلف و پاشیدن گرد و غبار فراموشى بر آنهاست بهگونهاى که حتى حادثهاى مانند جنگ جهانى دوم که سى میلیون کشته و سى میلیون مجروح و معلول بهجا گذاشت و کشورهاى متعددى را ویران ساخت با گذشت کمتر از یک قرن دارد به فراموشى سپرده مىشود و نسل امروز کمتر از آن اطلاعى دارد.

ولى با نهایت تعجب، حوادثى را مىشناسیم که برخلاف طبیعت تاریخ هرچه از زمان آنها دور مىشویم درخشانتر و پرشکوهتر و باعظمتتر جلوه مىکنند و از همه مهمتر جریان کربلا و عاشورا و قیام خونین حسینى است که سال به سال در تمام ابعاد گستردهتر مىشود و صحنههاى به یادماندنى از خود به یادگار مىگذارد که یک نمونه آن همین مجلس پرشکوه شماست.

دلیل اصلى آن یک چیز است و آن اینکه این قیام با ارزشهاى والایى گره خورده که نهتنها کهنه نمىشود بلکه اهمیت آنها روزبهروز آشکارتر مىشود، مسأله حق و عدالت، کرامت انسانى، جهاد در راه عقیده الهى، تن به ذلت ندادن در زندگى همه از مفاهیمى است که هرگز کهنه نخواهند شد، بلکه در دنیاى امروز که ظلم و بیدادگرى ظالمان غوغا مىکند، ارزش این حقایق آشکارتر شده است.

امام حسین علیه‌السلام  با قیام خونینش درس آزادگى و عزت و عظمت و خلوص نیت و جهاد و ایثار داد، همان امورى که امروز بیش از هر زمان دیگر به آنها نیازمندیم.

از اینها گذشته قیامى که با ذات پاک پروردگار پیوند داشته باشد چگونه ممکن است کهنه شود، ذات خداوند ازلى و ابدى است و آنچه با او بپیوندد رنگ ازلیت و ابدیت به خود مىگیرد، حتى قطره اگر تنها بماند در وسط بیابان، چند لحظهاى مىخشکد اما اگر به دریا بپیوندد رنگ جاودانى به خود مىگیرد تا چه رسد به شخصیت والایى همچون امام حسین علیه‌السلام .

امیــــدوارم شمــــــا عــــزیــــزان و اســــاتیــــد محترم، درسهاى مکتبش را به همه شیعیان، بلکه همه مسلمین بلکه به تمام ملتهاى مظلوم بیاموزید تا راه صحیح نجات را پیدا کنند.

بار دیگر به همگى تبریک عرض مىکنم و جداً ملتمس دعا هستم و قلبم با شماست.

والسلام علیکم و رحمةالله و برکاته

    


خروج
پنج شنبه ٢١ آذر ١٣٩٨
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام