*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی >  ویژه‌نامه‌ها > افق پارسایی > افق پارسایی5 


افق پارسایی5 شماره خبر: ٣٤٣٠٦٨ ٢٣:٤٣ - 1393/03/11    ارسال به دوست نسخه چاپي


صرفه‌جویی در مصرف برق


امام در مصرف برق، بسیار صرفه‌جویی مى‌کردند. در اتاق اندرونی که محل استراحت و مطالعه ایشان بود سه لامپ وجود داشت، یک لامپ مهتابی، یک لامپ صد و یک چراغ بسیار کوچک ۱۵ ولت.


امام در مصرف برق، بسیار صرفهجویی مىکردند. در اتاق اندرونی که محل استراحت و مطالعه ایشان بود سه لامپ وجود داشت، یک لامپ مهتابی، یک لامپ صد و یک چراغ بسیار کوچک ۱۵ ولت.

وقتی امام، قرآن تلاوت میکردند یا گزارشات مختلف را مطالعه مینمودند، دو چراغ مهتابی و یک لامپ صد ولت روشن بود، ولی وقتی که مطالعه و تلاوت ایشان قطع مىشد، امام علیرغم کهولت سنی که داشتند و برخاستن برایشان مشکل بود، خودشان از جای بر مىخاستند، لامپ را خاموش مىکردند و فقط از نور مهتابی استفاده مینمودند. آنگاه که به نماز میایستادند، نیازی به مهتابی هم احساس نمىکردند و فقط چراغ کوچک را در حدی که نور ضعیفی در اتاق باشد روشن نگه میداشتند.

مجله حوزه/ش37


خروج
جمعه ٢٧ فروردين ١٤٠٠
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام