*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی >  ویژه‌نامه‌ها > افق پارسایی > افق پارسایی5 


افق پارسایی5 شماره خبر: ٣٤٣٠٢٦ ١٣:٠٩ - 1393/03/11    ارسال به دوست نسخه چاپي


دل‌نوشته امام خمینی به حضرت‌ آیةالله سیداحمد زنجانی


آیةالله‌العظمی شبیری زنجانی ضمن بیان خاطره‌ای از رابطه امام راحل با پدر بزرگوار ایشان، مرحوم حضرت آیةالله سیداحمد زنجانی، نقل کرده‌اند: حضرت امام نامه‌ای به حاج‌آقای ما نوشته بود. بخشی از آن که فی‌الجمله عبارتش در ذهنم است، این است: «حضرت آیةالله زنجانی! اشتغال و گرفتاری به دنیا، دوستان را ...


آیةاللهالعظمی شبیری زنجانی ضمن بیان خاطرهای از رابطه امام راحل با پدر بزرگوار ایشان، مرحوم حضرت آیةالله سیداحمد زنجانی، نقل کردهاند: حضرت امام نامهای به حاجآقای ما نوشته بود. بخشی از آن که فیالجمله عبارتش در ذهنم است، این است: «حضرت آیةالله زنجانی! اشتغال و گرفتاری به دنیا، دوستان را مانند قحطسالی دمشق (اشاره به شعر شاعر دارد) از یاد یکدیگر برده. اکنون که شنیدم کسالت جنابعالی شدت پیدا کرده، خواستم چند خطی انجام وظیفه کرده باشم.

چنان قحطسالی شد اندر دمشق

که یــــــاران فـــــراموش کردنـــد عشق

اینجانب نیز با حوادث دوران پیری دست به گریبانم و نفسهای آخر عمر را با گرفتاری داخل و خارج میکشم. از جنابعالی درخواست دعا برای حسن عاقبت دارم.»

والد ما هم پاسخی به حضرت امام نوشتند که: اخیراً شعری را شنیدهام، میخواهم آن را به شما هدیه کنم:

در سینه دلم گم شد و تهمت به که گویم

غیر از تو در این خانه کسی راه ندارد

در سال 1352 که والد دارفانی را وداع کردند، حضرت امام در نجف بودند. وقتی از وفات دوستشان مطلع میشدند نامهای به عنوان عرض تسلیت به ما فرستادند. مقداری از آن به یادم هست که نوشته بود: «هیچ میل نداشتم که اول مکتوب من به جنابعالی درباره این مصیبت بزرگ باشد. از مرحوم مبرور معظمله، خاطرات زیادی دارم که فراموش شدنی نیست و ایامی که با ایشان گذرانیدم، از بهترین سنین عمرم بود. اکنون ایشان به ثوابالله شتافتند و انّا انشاءالله به لاحقون»

منبع: سایت جماران


خروج
جمعه ٢٧ فروردين ١٤٠٠
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام