*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی >  ویژه‌نامه‌ها > افق پارسایی > افق پارسایی 11 


افق پارسایی 11 شماره خبر: ٣٨٤٥٧٤ ١٥:١٠ - 1395/08/04    ارسال به دوست نسخه چاپي


سی سال درک محضر علامه طباطبایی‌ قدس‌سره


عالم عارف و استاد برجسته اخلاق اسلامی، حضرت آیةالله‌ حاج شیخ علی‌ سعادت‌پرور (پهلوانی تهرانی)‌ قدس‌سره در محضر مفسر کبیر قرآن کریم و حکیم متأله، حضرت آیةالله‌ علامه سیدمحمدحسین طباطبایی‌ قدس‌سره مردانه تلاش کردند و با همت و استقامت، از افق نورانی معارف توحیدی آن علامه ذوالفنون بهره‌های فراوانی بردند. ....

عالم عارف و استاد برجسته اخلاق اسلامی، حضرت آیةالله حاج شیخ علی سعادتپرور (پهلوانی تهرانی) قدس‌سره در محضر مفسر کبیر قرآن کریم و حکیم متأله، حضرت آیةالله علامه سیدمحمدحسین طباطبایی قدس‌سره مردانه تلاش کردند و با همت و استقامت، از افق نورانی معارف توحیدی آن علامه ذوالفنون بهرههای فراوانی بردند.

از ایشان نقل شده که فرمودند: بنده در مدت سی سال که در خدمت علامه بودم، دوبار جلسه درس ایشان را ترک کردم؛ یکبار بهخاطر ازدواج یکی از دخترانم بود که مجبور شدم به تهران بروم و چارهای نبود؛ و یک بار نیز در زمستانی به منزل علامه طباطبایی میرفتم، برف سنگینی باریده بود و دیدم سیدی با زحمت مشغول پارو کردن برف‌‌های پشت بام منزل خویش است.

با خود فکر کردم، به یقین حضرت استاد راضی است که من جلسه نروم و به این سید پیر کمک کنم. به همین دلیل آن جلسه را نرفتم و به آن سید پیر کمک کردم.

منبع: ناگفته‌‌های عارفان، دفتر سوم، پند سعادت

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج
دوشنبه ١٦ تير ١٣٩٩
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام