*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی >  ویژه‌نامه‌ها > افق پارسایی > افق پارسایی 10 


افق پارسایی 10 شماره خبر: ٣٧٨٩٣٢ ١٠:١٣ - 1395/03/17   بخشی از برنامه روزانه امام ارسال به دوست نسخه چاپي


بخشی از برنامه روزانه امام

بخشی از برنامه روزانه امام


امام راحل‌قدس سره قبل‌از اذان صبح براى نماز شب و دعا بیدار مى‏شدند و پس از نماز صبح، قدرى استراحت مى‏کردند؛ بعد کمى مطالعه داشتند و بعد هم صبحانه مى‏خوردند. قبل‌از ساعت 8 به دفتر کار خود مى‏رفتند و پس‌از شنیدن اخبار، نامه‏هایى که بایستى مطالعه مى‏کردند و یا قبض‌هایى که باید مُهر مى‏شد، به خدمت‌شان مى‏بردند تا ساعت حدوداً 11 ـ 30/10 در اتاق بودند و بعد چیزى مى‏خوردند و کمى استراحت مى‏کردند ....


امام راحل‌قدس سره قبل‌از اذان صبح براى نماز شب و دعا بیدار مى‏شدند و پس از نماز صبح، قدرى استراحت مى‏کردند؛ بعد کمى مطالعه داشتند و بعد هم صبحانه مى‏خوردند. قبل‌از ساعت 8 به دفتر کار خود مى‏رفتند و پس‌از شنیدن اخبار، نامه‏هایى که بایستى مطالعه مى‏کردند و یا قبض‌هایى که باید مُهر مى‏شد، به خدمت‌شان مى‏بردند تا ساعت حدوداً 11 ـ 30/10 در اتاق بودند و بعد چیزى مى‏خوردند و کمى استراحت مى‏کردند.

در صورت داشتن ملاقات، پس‌از پوشیدن لباس و آماده و مرتب کردن خود، به طرف حسینیه حرکت مى‏کردند؛ در همین فاصله ده دقیقه ـ یک ربع، با اعضاى خانواده مجالست داشتند.

امام نزدیک ظهر آماده نماز و تعقیبات مى‏شدند و پس از اداى نماز وصرف ناهار، به اخبار گوش مى‏دادند و سپس قدرى استراحت مى‏کردند و بعد مشغول مطالعه بولتن‌هاى خبرى و روزنامه‏ها مى‏شدند؛ و مقید بودند اخبار رادیوهاى خارجى و تلویزیون را هم بشنوند. گاهى اوقات هم تلویزیون نگاه مى‏کردند، به رادیو گوش مى‏دادند تا خودشان در متن قضایا باشند.

هر روز غیر از جمعه‏ها، براى حدود 30 ـ 20 نفر خطبه عقد مى‏خواندند. گاهى نیز مراسم عقد خانواده‏هاى شهدا یا برادران جانباز و معلول در محضر امام واقع مى‏شد.

منبع: پا به پاى آفتاب؛ ج1، ص114، 292

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج
يکشنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٩
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام