*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی >  ویژه‌نامه‌ها > افق پارسایی > افق پارسایی 10 


افق پارسایی 10 شماره خبر: ٣٧٨٨٤٨ ١١:١٨ - 1395/03/16   چهار هدف راسخ امام از نگاه شهید مطهری ارسال به دوست نسخه چاپي


چهار هدف راسخ امام از نگاه شهید مطهری

چهار هدف راسخ امام از نگاه شهید مطهری


متفکر شهید، آیةالله مرتضی مطهری‌ قدس‌سره با ذکر خاطره‌ای از سفرشان به پاریس و دیدار با بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی، گفته‌اند: ...

متفکر شهید، آیةالله مرتضی مطهری قدس‌سره با ذکر خاطرهای از سفرشان به پاریس و دیدار با بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، گفتهاند:

...قلم بیتابی میکند که به پاس دوازده سال فیضگیری از محضر آن استاد بزرگوار و به شکرانه بهرههای روحی و معنوی که از برکت نزدیک بودن به آن منبع فضلیت مکرمت کسب کردهام، اندکی از بسیار را بازگو کنم.

من که قریب دوازده سال در خدمت این مرد بزرگ تحصیل کردهام، باز وقتی که در سفر اخیر به پاریس به ملاقات و زیارت ایشان رفتم، چیزهایی از روحیه او درک کردم که نه فقط بر حیرت من، بلکه بر ایمانم نیز اضافه کرد. وقتی برگشتم، دوستانم گفتند: «چه دیدی؟». گفتم چهارتا «آمن» دیدم. آمن به هدف- به هدفش ایمان دارد. دنیا اگر جمع بشود، نمیتواند او را از هدفش منصرف کند. آمن بسبیله - به راهی که انتخاب کرده، ایمان دارد. امکان ندارد بتوان او را از این راه منصرف کرد. شبیه همان ایمانی که پیغمبر صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم به هدفش و به راهش داشت. آمن بقومه - در میان همه رفقا و دوستانی که سراغ دارم، احدی مثل ایشان به روحیه مردم ایران ایمان ندارد. به ایشان نصیحت میکنند که: «آقا! کمی یواش¬تر! مردم دارند سرد میشوند، مردم دارند از پای در میآیند.» میگوید: «نه؛ مردم اینجور نیستند که شما میگویید. من مردم را بهتر میشناسم.» و ما میبینیم که روز به روز صحت سخن ایشان بهتر آشکار میشود.

و بالاخره، بالاتر از همه؛ آمن بربّه- در یک جلسه خصوصی، ایشان به من گفت: «فلانی! این ما نیستیم که چنین میکنیم. من دست خدا را به وضوح حس میکنم.»

آدمی که دست خدا و عنایت خدا را حس میکند و در راه خدا قدم برمیدارد، خدا هم به مصداق «ان تنصرواالله ینصرکم» بر نصرت او اضافه میکند.

بیشک از جانگذشتگی و مبارزه خستگیناپذیر با ظلم و ظالم و دفاع سرسختانه از مظلوم و صداقت و صراحت و شجاعت و سازشناپذیری این رهبر، در انتخاب او به مقام رهبری نقش داشته است. اما مطلب اساسی چیز دیگری است و آن این که ندای امام خمینی از قلب فرهنگ و از اعماق تاریخ و از ژرفای روح این ملت برمیخاست.

مردمی که در طول چهارده قرن، حماسه محمد صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم ، علی علیه‌السلام ، زهرا؟عها؟، حسنین علیهما‌السلام ، سلمان، ابوذر... و صدها هزار زن و مرد دیگر را شنیده بودند و این حماسهها با روحشان عجین شده بود، بار دیگر همان ندای آشنا را از حلقوم این مرد شنیدند. علی علیه‌السلام را و حسین علیه‌السلام را در چهره او دیدند. او را آیینه تمامنمای فرهنگ خود که تحقیر شده بود، تشخیص دادند.

 منبع: پرتال پژوهشی و اطلاعرسانی

موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی قدس‌سره

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج
يکشنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٩
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام