*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > اخبار افق 
اخبار > معامله قرن دستاوردی جز شکست مفتضحانه و ننگ و عار ندارد


بین الملل, بین الملل, بین‌الملل شماره خبر: ٤٠٧٤٧٤ ١٢:٣٧ - 1398/03/21   معامله قرن دستاوردی جز شکست مفتضحانه و ننگ و عار نداردبیانیه آیت‌الله شیخ عیسی قاسم در خصوص معامله قرن ارسال به دوست نسخه چاپي


معامله قرن دستاوردی جز شکست مفتضحانه و ننگ و عار نداردبیانیه آیت‌الله شیخ عیسی قاسم در خصوص معامله قرن

معامله قرن دستاوردی جز شکست مفتضحانه و ننگ و عار ندارد


شیخ عیسی قاسم گفت: معامله قرن دستاوردی جزء شکست مفتضحانه نداشته و حاصلی جزء عار و شرم برای هرکس که به‌دنبال آن له له می‌زند نخواهد داشت...

 


به گزارش خبرگزاری حوزه با نزدیک شدن به زمان برگزاری کنفرانس حمایت از عادیسازی روابط با رژیم صهیونیستی در کشور بحرین و تصمیم برخی کشورهای عربی برای مشارکت و حضور در این نشست ضد فلسطینی، آیتالله عیسی قاسم با صدور بیانیهای این اقدام ننگین کشورهای عربی بهویژه بحرین را محکوم کرد. متن بیانیه بدین شرح است:

بسماللهالرحمنالرحیم

والصلاة والسلام على سیدنا محمد وآله الطیبین الطاهرین.

«نه» به معامله ترامپ و اسرائیل؛

معامله قرن: معامله چه کسی با چه کسی؟

میدانیم که این معامله معاملهای است که در یک طرف آن آمریکا و رژیم صهیونیسیاند زیرا برنامهریزی کرده و آن را ترویج میکنند و برای اجرای سریع آن جدیت دارند؛ لکن طرف دیگر این معامله کیست؟ جایگاه فلسطینیها که اولین صاحبان قضیه و سرزمینی هستند که این معامله در خصوص آن صورت میگیرد کجاست؟

و (با وجود) جنگی که جانهای فلسطینیها را بلعیده و زندگی آنها را به سختترین زندگی ممکن تبدیل کرده، آیا فسطینیها سرنوشت خود را مرتبط به این معامله میدانند؟ فلسطینیها مخالف این معاملهاند و از هر کس که به آن اقدام نماید، راه آن را هموار سازد و از عزم و اراده و موضع مخالف آنها تخطی کند برائت میجویند.

نظر امت عربی و اسلامی نیز مبنی بر رد، نفی و مقابله با هرکسی است که با این معامله همنوایی کند. حکم این معامله در نظر هر دو امت عربی و اسلامی ریشه کنی ظالمانه قضیه فلسطین و توطئهای خطیر علیه سرزمین، افراد، مقدسات و حال و آینده (آن) است.

این معامله معامله ذلت، خواری و عار است، لب آن معامله مردم امت، سرزمینها، مقدسات، دین و وحدت آن بلکه موجودیت آن با لقمهای برای شکم، لباسی برای جسم و مالی انگشتشمار است؛ در حالی که آنچه برسرش معامله میشود معادلی ندارد و هیچ چیز به آن نمیارزد و هم ارزش آن نیست، که اگر همه اموال و همه دنیا و زندگی در راه آن داده شود باز هم ارزانند.

(اکنون) پساز مخالفت فلسطینها و دو امت عربی و اسلامی با این معامله، طرف دوم و اصلی و یا وکیل و قائم مقام فلسطینیها در معامله قرن کیست؟

در جوامع عربی قضیهای که فلسطینیها در آن نباشند رسمیت ندارد، هیچ دولت عربی در حد و حدود جغرافیایی تعریف شده حق آن را که در شؤون فلسطینیها تصمیمی اتخاذ کند ندارد و هیچ یک از کشورهایی که در این قضیه از زبان فلسطینیها سخن میگویند ولایت شرعی و قانونی ندارند.

و از این بالاتر آنکه این قضیه قضیه کل امت است، هیچ کسی در آن حق اظهار سخنی ندارد مگر آنکه نماینده کل امت باشد، چه در جنگ آن چه در صلح آن و چه در شئونات عمومی آن، همانطور که این موضوع یقیناً در خصوص رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و اینکه چه کسی خلیفه بعداز او باشد نیز بوده است.

معامله قرن تنها یک طرف دارد: ترامپ و رژیم صهیونیستی و همکاران و مجریانی از کشورهای عربی؛ که این همکاری کشورهای عربی به صراحت برخلاف اراده امتی است که دین و کرامت و غیرت آن این خواری را نمیپذیرد، نمیپذیرد که به خاطر دشمنان خودش را از بین ببرد، نمیپذیرد که برای مصالح رژیم صهیونیستی زبان و شمشیری علیه برادران دینی، خونی، تاریخی و همخاک خود آزادگان فلسطین و مجاهدان و مقاومان غیرتمند آن باشند.

معامله قرن جنایتی است که برای هرکس که با آن همکاری کرده و از آن حمایت کند مایه عار خواهد بود و هرکس به اندازهای که در این معامله و هموار کردن راه آن سهیم باشد در عار و خفت و خواری آن نیز سهیم خواهد بود.

معامله قرن چیزی نیست جزء یکی از جنایتها و توطئههایی که علیه قضیه فلسطین رخ داده و اراده ایمانی امت و هوشیاری فرزندان آن و ایستادگی آنها و شدت مقاومتشان آن را به شکست کشانده است، این معامله دستاوردی جزء شکستی مفتضحانه نداشته و حاصلی جزء عار و شرم برای هرکس که بهدنبال آن له له میزند نخواهد داشت.

ای امت اسلامی همانطور که از اسلام میرسد باشید؛ امتی هوشیار که دچار غفلت نمیگردد، استوار و شکوهمند که ذلت نمیپذیرد، ارزشمند که با اموال قابل خریداری نیست و شجاع که هیچ قدرتی او را نمیهراساند.

 


خروج
يکشنبه ٢٨ مهر ١٣٩٨
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام
آخرین شماره

  ویژه نامه گام دوم (دفتر اول)

 

ویژه نامه در مسیر نفر (2)


ویژه نامه ی اربعین (2)

ویژه نامه بهجت عارفان

 

ویژه نامه ی حکیم الهی

 


 
حکمت ناب
مجموعه درسهای اخلاقی
آیت الله انصاری شیرازی قدس سره

 
 
رسم پارسایی
مجموعه درسهای اخلاقی
آیت الله اشتهاردی قدس سره

افق حوزه|اخبار افق|سرمقاله|در محضر نور|اخلاق در حوزه|عطر يار|سخن بزرگان|فرزانگان|رواق شهیدان|اخبار کوتاه حوزه|اخبار کوتاه ایران|اخبار کوتاه جهان|بین الملل|مقاله|مصاحبه|همگام با مدارس و مراکز|با شما|گزارش تصویری|افق خانواده|پاسخ استاد